Logic Pro X

Učil jsem se s hudebním softem Logic. Jak umíte nějaký audioeditor, neměl by být problém naučit se další. Reason má pro mě pořád kouzlo a ze zkratky VSTi jsem dostával dlouho osipky. Napodzim jsem se rozhodl naučit i s programem na ty zpropadený Véestéčka. Docela slibně vypadal Reaper, díky moc kamarádovi DjSajrajt a P67k za zprovoznění Reapera a importu VSTček. Od poloviny října ale nadšení pro Reaper vychladlo, protože jsem taky ztratil přehled kde je jaký instrument a organizace nástrojů je trochu bordel. Neřákám že se k němu nebudu vracet, jen je to na mě teď moc velká „univerzita“.

Zkusil jsem si pohrát s Logicem a světe div se, ono to s ním jde. První session proběhl pozdě večer vleže s laptopem na sobě, když už celá rodinka pochrupova. Chvíli jsem si oťukával rozhraní a pak zabloudil do knihovny nástrojů. Krásná a přehledná organizace!

Druhý session proběhl skoro za dva měsíce a tak jsem si řekl, že hupsnu rovnou do sekvenceru. Pustil jsem si dva videotutoriály od Mitchel Pigsley. Ještě mi bude chvíli trvat naučit se klávesové zkratky a dostat do krve sekvencer, ale to se poddá :-) Taky nepopírám, že můj opus No.1 postrádá přehlednost, seskupení do bloků a vůbec že to nevypadá tak krásně jak na youtube videích co vidíte o Logicu. Je to prosté zpracování pár nápadů, drumy jsou docela v pytli, protože jsem přehazoval soundbanku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *