Doller diář

d1

Na startovači se objevil zajímavý projekt motivačního diáře Doller. Moc jsem se těšil na jeho fyzickou podobu a podpořil jsem jej. Projekt byl úspěšný a „borci“ to zvládli nechat vytisknout, zabalit a zaslat ještě před svátky.

V balení na mě vypadl samotný diář a propisovačka Doller. Diář mi přišel subjektivně o dost lehčí než co najdete běžně v papírnictví, přestože má 400g. Na první pohled připomíná přerostlý Moleskin (formát A5), má pevnou černou vazbu, výrazně zaoblené rohy, záložku, zadní kapsu na volné papíry a stahovací gumu. Při čuchové zkoušce vazby se vám nezamotá hlava z chemikálií, papír diáře je mírně nažloutlý.

Doller obsahuje kalendář na rok 2016 a 2017, snář,  roční cíle, měsíční a týdenní plánovače. Můžete začít zaznamenávat kdykoli se rozhodnete, v tom je unikátní. V měsíčním plánovači zakroužkujete číslo měsíce a do kolonek jednotlivých dnů si do připraveného políčka napíšete datum (viz. foto) a rámcový plán dne. Na každý měsíc pak máte pět týdenních dvoustránek, kde se můžete dopodrobna vyřádit s hodinovým plánováním týdne. Nechybí místa pro nápady, aktuality ani poznámky. Koncem každého měsíce je pak sumarizační dvoustránka, kde si shrnete splňené a nesplněné cíle, pozitiva a co chcete změnit + další dvoustránka na poznámky. Každý měsíc končí (a začíná) motivačním citátem. Konec diáře má i roční shrnutí, kde jsou shodné položky jako v měsíčním shrnutí, dále několik čistých stránek a další linkované stránky na poznámky.

Vzhledově je podařený, zatím je pouze v černé barvě, ale další vydání uvažuje i o barevných variantách. Jediné negativum je občasné prosvítání předchozích stránek na stránku novou – není to nijak zásadní nedostatek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *